Szkołę w Michałowicach czekają duże zmiany

0
165

Szkoła podstawowa w Michałowicach przejdzie gruntowne zmiany. Gmina podpisała umowę na rozbudowę sali sportowej oraz rozstrzygnęła przetarg na termomodernizację placówki.

Bez remontu ani rusz. Sala sportowa przy szkole podstawowej w Michałowicach odbiega od obecnie przyjętych standardów. Gmina Michałowice postanowiła zająć się kwestią jej rozbudowy i stworzyć nowoczesne zaplecze sportowe dla dzieci i młodzieży. Koszt to 7,8 miliona złotych.

Inwestycja ma być gotowa do czerwca 2022 roku. Gmina podpisała umowę z wykonawcą zadania. – Cieszę się, że władze gminy podjęły decyzję o wymianie całej konstrukcji sali. Przy okazji jej powiększeniu i wyposażeniu w nowoczesne trybuny, nowe pomieszczenia zaplecza. Sala będzie ocieplona w standardach, które są współcześnie wymagane, będzie potrzebowała mniej energii do ogrzania. Będzie pasywnie korzystać ze światła, tzn. przy pomocy żaluzji ograniczać latem, a więcej wpuszczać zimą, bo tak to jest pomyślane. Sala, w której mieszczą się boiska do gier zespołowych – opisywał architekt Paweł Detko.

Przeprowadzą termomodernizację

Samorząd przygotowuje się również do termomodernizacji placówki przy ul. Szkolnej 15. W planach jest ocieplenie obiektu, remont dachu, elewacji, schodów wejściowych oraz pochylni dla niepełnosprawnych. Szkoła zyska instalację fotowoltaiczną oraz źródło ciepła w oparciu absorpcyjne pompy ciepła gazowe i kotły kondensacyjne.

Czytaj także: Przygotowania do akcji sadzenia drzew w gminie Michałowice

Gmina Michałowice wykonała poważny krok do rozpoczęcia kolejnych prac, których finał przewidziano na sierpień 2022 roku. – Właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg na termomodernizację szkoły w Michałowicach. Umowę podpiszemy z firmą ARBUD w Radomia. Tak, to ta sama firma, z która zawarliśmy umowę na rozbudowę sali gimnastycznej – informuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj