Szkoła w Żółwinie prawie gotowa

0
126
Reklama

Szkoła Podstawowa w Żółwinie ma nowe skrzydło. Prace już się zakończyły, trwają odbiory techniczne.

O tym, że rozbudowa placówki jest konieczna, wiadomo było od dawna. Liczba uczniów Szkoły Podstawowej w Żółwinie stale rośnie, tymczasem małe sale starej szkoły już z trudem mieściły wszystkie klasy.

Przebudowa żółwińskiej podstawówki ruszyła wiosną ubiegłego roku. Wykonawca, firma Izolbud, wybudowała nowe, trzykondygnacyjne skrzydło od północnej strony szkoły. Na parterze pojawiła się stołówka z zapleczem kuchennym. Jest tu również świetlica. Pierwsze i drugie piętro zajmują sale lekcyjne – łącznie jest ich sześć. Z kolei piwnice pod nową częścią będą służyć jako magazyny. Na wszystkich kondygnacjach pojawiły się także toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Wszystkie sale lekcyjne w rozbudowanej części szkoły są wyposażone w nowoczesny sprzęt np. tablice multimedialne z projektorem. Przestronne hole będą pełnić funkcję stref wypoczynku oraz miejsc spotkań podczas przerw – opisuje brwinowski magistrat.

Oprócz rozbudowy samego gmachu, wykonawca zajął się również zagospodarowaniem terenu wokół szkoły. Pojawiły się tu nowe miejsca postojowe i wiaty rowerowe. Prace już dobiegły końca, obecnie trwają odbiory techniczne. Wszystko wskazuje więc na to, że od września uczniowie bez przeszkód rozpoczną naukę w nowym skrzydle.

Reklama

Warto przypomnieć, że na czas budowy uczniowie klas 0-3 trafili do nowego budynku przedszkola. Teraz będą mogli wrócić do nowej-starej szkoły.

Łączny koszt rozbudowy Szkoły Podstawowej w Żółwinie to blisko 6 milionów złotych. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć pokazujących, jak prezentuje się nowa część szkoły.

W nowym skrzydle pojawiła się m.in. stołówka z zapleczem kuchennym. Fot. Urząd Gminy Brwinów
W holach na dzieci czekają strefy wypoczynku. Fot. Urząd Gminy Brwinów
Nowe sale wyposażono m.in. w sprzęt multimedialny. Fot. Urząd Gminy Brwinów
Przy szkole pojawiły się m.in. nowe wiaty rowerowe. Fot. Urząd Gminy Brwinów

Czytaj również: Wprowadzenie w szkołach powiatu Elektronicznego Systemu Medycyny Szkolnej

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj