Szable w dłoń

0
185

Trzecia edycja Podkowiańskiej Szabli za nami. W turnieju zorganizowanym przez Grodziski Klub Szermierczy wzięło udział ponad 100 zawodników.

Podkowiańska Szabla to ogólnopolskie zawody szermiercze, które odbyły się po raz trzeci. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci (do lat 11) oraz młodzików (do lat 14). W hali sportowej szkoły im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej zaprezentowało się 101 zawodników. Wszyscy przyjechali na turniej z wielkimi nadziejami na sukces oraz gotowością do rywalizacji. Zawody podzielono na dwa etapy. W ramach pierwszego odbyły się walki w grupach. Liczyło się każde zwycięstwo, pozwalające zyskać jak najlepsze rozstawienie w kolejnej fazie. Potem zawodnicy byli dobierani parami i między sobą rywalizowali o awans i ostateczny sukces.

Grodziski Klub Szermierczy może być zadowolony z wyników osiągniętych podczas Podkowiańskiej Szabli. W kategorii dziewczynek zwyciężyła Oliwia Dwornik, zaś po brąz sięgnęła Emilie Leduc. O krok od sukcesu w rywalizacji młodziczek była Maja Karlicka, która zajęła drugie miejsce. Lepsza była Karolina Hofman z TMS Zagłębie Sosnowiec.

W zmaganiach chłopców triumfował Krzysztof Więc z UKS Szabla Ząbki przed Aleksandrem Popławskim (PTS Jagiellończyk Białystok), Michałem Kubiakiem (Szermierka Wołomin) i Tadeuszem Rowińskim (AZS AWF Warszawa). Wśród młodzików po złoto sięgnął Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki). Drugi był Filip Radoch (KKSZ Konin), trzecie lokaty dla Kajetana Moczydłowskiego (MUKS Victor Warszawa) oraz Kacpra Malcera (KKSZ Konin).