reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Systematyczne prace pielęgnacyjne

Systematyczne prace pielęgnacyjne

0
Komorów zachwyca obfitością zieleni i bogatym drzewostan. Niezwykle istotne jest przeprowadzanie systematycznych prac pielęgnacyjnych, aby rośliny były w dobrej kondycji.
Fot. Artur Szpuda

Komorów zachwyca obfitością zieleni i bogatym drzewostan. Niezwykle istotne jest przeprowadzanie systematycznych prac pielęgnacyjnych, aby rośliny były w dobrej kondycji.

Przejeżdżając przez Komorów nie sposób nie zachwycić się pięknymi drzewami. Miasto-ogród ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Utrzymanie drzew i roślin w dobrej kondycji nie należy do zadań łatwych.

Samorząd staje przed wyzwaniem systematycznych prac pielęgnacyjnych. – Gmina Michałowice dba o zieleń na terenie całej gminy, tak samo o wysoką jak i niską. Prace pielęgnacyjne drzewostanu na terenie Komorowa są wykonywany systematycznie. W ostatnim czasie w jednej z komorowskich alej, tj. w Alei Starych Lip przeprowadziliśmy zabiegi mikoryzy i mulczowania. Miały one kolejno za zadanie wprowadzenie odpowiedniej grzybni mikoryzowej, która w znaczący sposób poprawia kondycję roślin i uodpornia je na ataki chorób oraz pokrycie powierzchni gleby materią organiczną, mającą na celu zmniejszenie parowania wody, niedopuszczenia do rozwoju chwastów, poprawy sprawności roli oraz zapobieżenia erozji wodnej i wietrznej – przekazał nam Urząd Gminy Michałowice.

Pod koniec sierpnia przez region przetoczyły się wichury i obfite opady deszczu. Żywioł nie oszczędził drzew. – Anomalie pogodowe wyrządziły wiele szkód. Niestety wiele drzew zostało połamanych częściowo oraz całkowicie. Gmina niezwłocznie podjęła interwencję w celu usunięcia szkód oraz zagrożeń, min. poprzez usunięcie wiszących gałęzi, czy leżących pni w pasach dróg – podają urzędnicy.

Czytaj również: Wodociągowcy chcą wyeliminować uciążliwości

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version