System dyscyplinowania kierowców

0
346

Działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Powiat Pruszkowski przymierza się do budowy systemu dyscyplinowania kierowców w czterech lokalizacjach.

Policja wielokrotnie apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze. Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo, jednak kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość. Aby temu zapobiegać, można wprowadzać różne rozwiązania, np. progi zwalniające. Innym sposobem jest system dyscyplinowania kierowców, na który stawia Powiat Pruszkowski. Jeśli samochód jedzie zbyt szybko, radar przy sygnalizatorze to wychwytuje i zapala się czerwone światło. Zatrzymać się będą musieli również poruszający się przeciwnym pasem, nawet jeśli stosują się do znaków.

Jeszcze w tym roku samorząd chce wykonać projekt i wybudować system dyscyplinowania kierowców w czterech lokalizacjach. Takie rozwiązanie ma pojawić się przy ul. Komorowskiej w Pęcicach Małych przy skrzyżowaniu z ul. Dziką oraz przy ul. Parkowej w Pęcicach Małych przy przystanku autobusowym. Kolejna lokalizacja to ul. Wilsona w Brwinowie (skrzyżowanie z ul. Lilpopa). SDK pojawi się również na wysokości Osiedla Walendia w Walendowie. Wykonawca będzie odpowiedzialny za opracowanie projektu wykonawczego i ruchowego SDK, a także docelowej organizacji ruchu w postaci oznakowania poziomego i pionowego. Przeprowadzi działania związane z zasileniem, montażem sterownika sygnalizacji świetlnej oraz detekcji. Firma realizująca zadanie będzie musiała również odtworzyć tereny zielone. System ma być gotowy do 12 grudnia br.

Głównym celem SDK jest uspokojenie ruchu. Być może to droga do tego, aby wypracować u kierowców nawyki stosowania się do ograniczeń prędkości. Pewne jest, że warto podejmować działania, które zwiększą bezpieczeństwo na drogach.