reklama
Strona główna Aktualności Święto Grodziska

Święto Grodziska

0

W deszczową niedzielę 26 sierpnia mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego obchodzili święto swojego miasta.

W tym roku na Święto Grodziska mieszkańcy otrzymali w prezencie dwie znaczące dla miasta inwestycje. Przed południem miało miejsce uroczyste otwarcie parku, który powstał na przyległym do tzw. Gór Szwedzkich terenie – świetnie zaprojektowany, zachęcający do odpoczynku zarówno dzieci jak i dorosłych mieszkańców Łąk. Forma parku doskonale wpisuje się w historyczny charakter tego miejsca – ogrodzenie z palisady czy amfiteatr, w którym siedzi się na trawie, sprawiają, że czuje się tu zapach historii.

W parku jest mnóstwo wolnej przestrzeni do zabawy, trawników, alejek, jest też plenerowa siłownia, a dla najmłodszych – edukacyjna ścieżka ekologiczna. To świetne miejsce do odpoczynku, spacerów z małymi dziećmi i organizacji kameralnych plenerowych imprez.

W uroczystości otwarcia parku wzięło udział bardzo wielu mieszkańców Łąk, którym nie przeszkadzał padający od rana deszcz, a frekwencja zaskoczyła nawet burmistrza. Dobitnie świadczy o tym, że inwestycja była bardzo potrzebna.

O godzinie 14.00 burmistrz Grzegorz Benedykciński przekazał mieszkańcom kolejny prezent. W dniu Święta Miasta do użytku oddana została po renowacji architektoniczna perełka Grodziska – willa „Niespodzianka”. Podczas uroczystości burmistrz podziękował radnym za podjęcie odważnej decyzji wykupienia zniszczonego zabytku i odbudowie tego pięknego budynku. „Niespodzianka” będzie pełniła funkcję Pałacu Ślubów, miejsca posiedzeń rady gminy, będą także odbywać się tutaj kameralne koncerty. We wnętrzach willi będzie też miała miejsce stała wystawa prac wielkiego, niedawno zmarłego artysty, wykładowcy na Uniwersytecie Maryland – profesora Tadeusza Łapińskiego, który ostatnie dni swojego życia spędził w Grodzisku.

Burmistrz z dumą oprowadzał po willi, a zwiedzający mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię w stroju z epoki. Chętnych nie brakowało.

Tego dnia w willi „Niespodzianka” odbył się też koncert Agnieszki Grochowskiej „Pod niebem Paryża”, podczas którego usłyszeliśmy piosenki z repertuaru Edith Piaf, Dalidy, Yvesa Montanda, Juliette Greco, Georgesa Brassensa, Patricii Kaas. Wśród wykonywanych utworów znalazły się takie jak „Milord”, „La vie en rose”, „Pod niebem Paryża”, „Amsterdam”, „Nie opuszczaj mnie” i inne.

W swoim przemówieniu podczas otwarcia parku na Łąkach burmistrz, zapraszając wszystkich na wieczorny koncert zapewniał, że o 18.00 deszcz już nie będzie padał. I słowa dotrzymał, wieczorem nie spadła już bowiem ani jedna kropla. Koncert Teatru Muzycznego w Łodzi, zatytułowany „Z Wiednia do Rio”, był muzyczną podróżą po kontynentach przez Belgrad, Pragę, Budapeszt, Warszawę, Chicago aż do gorących rytmów z Rio. Szaleństwo barw, strojów i urzekających dźwięków oczarował widownię, która nieustannie domagała się bisów. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców 1000 krzeseł, i niestety wielu z nich musiało uczestniczyć w koncercie na stojąco.

Koncert ten był znakomitym artystycznym akcentem Święta Grodziska Mazowieckiego.

 

Exit mobile version