Świetlica zostanie rozbudowana

0
711
Reklama

Szykuje się modernizacja świetlicy wiejskiej w Pęcicach Małych. Budynek zostanie rozbudowany, a mieszkańcy zyskają salę do ćwiczeń.

Świetlica przy ul. Brzozowej służy mieszkańcom Pęcic Małych od blisko pięciu lat. Jej powstanie było ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności. Podczas uroczystego otwarcia obiektu nie brakowało wzruszeń i radości. Mieszkańcy zyskali miejsce do spotkań i organizacji wydarzeń. Ponadto na terenie zewnętrznym znalazły się plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Z czasem nieopodal świetlicy wybudowano boisko wielofunkcyjne. Dzięki temu w Pęcicach Małych można spędzać aktywnie wolny czas.

Lata mijają, a więc zmieniają się potrzeby, zaś stan obiektu wymaga działania. Gmina Michałowice planuje rozbudowę świetlicy wiejskiej w Pęcicach Małych. Obecny obiekt wzbogaci się o salę do ćwiczeń, kotłownię, kuchenkę oraz toalety. W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną również prace remontowe, które obejmą instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną, grzewczą, gazową. Zaplanowano też roboty związane z zagospodarowaniem terenu zewnętrznego, w tym z wycinką drzew. Ponadto, na placu zabaw pojawi się linarium.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, świetlica w nowej odsłonie powinna być gotowa do 18 grudnia. Na realizację zadnia gmina przygotowała 1,2 mln zł.

Czytaj również: Zbliża się 76. rocznica Powstania Warszawskiego

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj