Światło ze wschodu

0
459
Reklama

Od 15 lutego do 3 marca w Grodzisku Mazowieckim, w ramach VI Grodziskich Spotkań Wielokulturowych „Sploty”, będą obywały się koncerty, wykłady, spektakle, warsztaty, filmy i spotkania z interesującymi ludźmi. W tym roku spotkania będą się odbywały pod hasłem „Światło ze wschodu”.

Tegoroczna, szósta już edycja Splotów koncentruje się na kulturze Wschodu, ukazując historyczne i współczesne związki z mieszkańcami dalekich krajów, z którymi zawsze łączyły nas silne związki. Kultura Wschodu zawsze nas fascynowała, była dla nas nieco tajemnicza, baśniowa, ale też warta poznania.

Motywem przewodnim tegorocznych spotkań jest drzewo oliwne, będące symbolem kultur krajów basenu Morza Śródziemnego, a zarazem znakiem pokoju i pojednania, honoru, dumy i wolności. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, nie zabraknie tematów związanych z przeszłością Grodziska Maz. Program spotkań jak zwykle w różnorodnych formach przekazu, prezentuje ideę wielokulturowego bogactwa które wytworzyła różnorodność splatających się kultur, wzajemny szacunek dla tradycji, tolerancja, gotowość na spotkanie z innymi wartościami, innym spojrzeniem na rzeczywistość, co wzbogaca i uzupełnia naszą własną kulturę i świadomość istnienia i funkcjonowania inności.

„Sploty” adresowane są do wszystkich ciekawych świata, innych kultur, obyczajów i tradycji, co być może wzbogaci nas duchowo i mentalnie.

Reklama

Organizatorem wydarzeń jest Willa Radogoszcz oraz Centrum Kultury w Grodzisku Maz.

 

Reklama