Świątek wystąpiła w Budapeszcie

0
561
Reklama

Tenisistka Iga Świątek ma za sobą występ w turnieju WTA International w Budapeszcie. 17-latka odpadła w II rundzie, przegrywając pojedynek z Alison van Uytvanck.

Kolejne doświadczenie na koncie Igi Świątek. Polka przeszła przez kwalifikacje w Budapeszcie i mogła spróbować swoich sił w turnieju głównym. W eliminacjach Polka pokonała Bibiane Schoofs i Wiktorię Tomową. Świątek była zdecydowanie lepsza od rywalek, w obu spotkaniach wygrała w dwóch setach odpowiednio 6:2, 6:3 oraz 6:3, 6:2.

W I rundzie 17-letnia zawodniczka również zaprezentowała wysoką dyspozycję i zdominowała Olgę Danilović. Świątek wygrała pewnie 6:3, 6:0 z wyżej notowaną rywalką i awansowała do II rundy. Tam zmierzyła się z Alison van Uytvanck, która na inaugurację pokonała brązową medalistkę igrzysk w Pekinie z 2008 roku Wierę Zwonariową. Warto wspomnieć, że rok temu Belgijka wygrała turniej w Budapeszcie. W finale pokonała Dominikę Cibulkovą. To jasno pokazywało, że Polkę czeka trudne zadanie.

Świątek zaczęła spotkanie od wygrania gema przy własnym serwisie. Z czasem w jej poczynania wdała się nerwowość, rywalka imponowała spokojem. W piątym gemie Belgijka przełamała młodą Polkę. Pierwszego seta van Uytvanck wygrała 6:4. Świątek przytrafiały się błędy, ale potrafiła również odrobić straty. W drugiej partii ze stanu 3:5 17-latka doprowadziła do remisu – 5:5. Jednak w decydujących momentach spokój zachowała Belgijka. Świątek wyrzuciła return i zwycięstwo rywalki stało się faktem.

Reklama

Dla Igi Świątek był to drugi występ w głównym cyklu światowych imprez. W styczniu doszła do II rundy Australian Open.

Reklama