Strzały w Boże Ciało

0
291
Reklama

Dwie strzelaniny, jedna ofiara śmiertelna – to bilans ostatnich wydarzeń na ul. Mielczarskiego w Żyrardowie.

Do pierwszej strzelaniny doszło w czwartek ok. 2.30 nad ranem. W bramie jednej z kamienic przy ul. Mielczarskiego został postrzelony 20-latek. Mimo natychmiastowej pomocy ze strony świadków zdarzenia, mężczyzna zmarł. Sprawą zajęły się policja i prokuratura. – Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali od razu po zgłoszeniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Na miejsce skierowano też policjantów z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu oraz specjalistów z balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu – podaje sierż. Monika Michalczyk z żyrardowskiej komendy.

Żyrardów, strzelanina, ul. Mielczarskiego, prokuratura okręgowa w Płocku, policja
Fot. KPP Żyrardów

W piątek funkcjonariusze zatrzymali 21-latka i 28-latka podejrzanych o związek z zabójstwem. W chwili zatrzymania mężczyźni przebywali w Łodzi. – Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia. Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie – informuje sierż. Monika Michalczyk. Obaj zostali tymczasowo osadzeni w areszcie.

Czytaj także: Strzelanina w sąsiednim powiecie

Strzały i groźby

To jednak nie koniec sprawy. W minioną niedzielę na ul. Mielczarskiego znów rozległy się strzały. Jak informuje Iwona Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku (pod którą podlega Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie), pod kamienicą, gdzie doszło do zabójstwa, pojawili się trzej mężczyźni. Wykrzykiwali groźby pod adresem braci zastrzelonego 20-latka, w stronę bramy kamienicy padł również strzał z broni palnej. Tym razem nikt nie ucierpiał. Tożsamość mężczyzn na razie nie jest znana. Rzeczniczka prokuratury podkreśliła również, że trwają czynności, które pozwolą ustalić zarówno okoliczności zajścia, jak i dane sprawców.

Reklama

We wtorek odbyła się sekcja zwłok zabitego 20-latka. W związku ze sprawą przesłuchano dotychczas ponad 20 świadków. W śledztwo zaangażowano również biegłych z zakresu broni i balistyki, a także cyberprzestępczości. Na razie prokuratura nie ujawnia szczegółów sprawy. Wiadomo jednak, że zatrzymani w piątek mężczyźni znali ofiarę.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj