Straż miejska będzie patrolować Piasta

0
328
Reklama

Po naszym zawiadomieniu straż miejska poinformowała nas, że będzie regularnie kontrolować rejon ulicy Piasta, w którym grupują się osoby spożywające alkohol w dużych ilościach.

Niedawno na łamach naszego portalu pisaliśmy o tzw. „skwerze libacyjnym” przy ulicy Piasta w Milanówku. Mieszkańcy niejednokrotnie zwracali uwagę na to, że w tym miejscu dochodzi do częstych posiadówek z alkoholem w roli głównej. Efektem libacji były wysypujące się ze śmietnika na trawę olbrzymie ilości szklanych butelek po piwie.

– Chodzę w nocy na spacery z psami i jest to po prostu miejsce conocnej libacji, tak jak kilka posesji obok w stronę szkoły opuszczony chyba budynek. Ale nikt nocą nie patroluje ulic, bo jak pamiętam, policja i straż chyba też wieczory spędza w domach. Takie miasto, bezpieczne, że nie trzeba pilnować – komentował na jednej z grup mieszkańców na Facebooku pan Jerzy.

W związku ze skargami mieszkańców zapytaliśmy Straż Miejską w Milanówku, czy w tym miejscu odbywają się jej patrole.

– W odpowiedzi na Pana wiadomość informuję, że Straż Miejska w Milanówku do dnia dzisiejszego, tj. 19 sierpnia, otrzymała jedno zgłoszenie od mieszkańców dotyczącego zbierania się grup osób i spożywania alkoholu we wskazanej lokalizacji – sprawca został ukarany mandatem. Kamery umieszczone na budynku, które swoim zasięgiem obejmują teren wokół budynku, zostały podłączone do systemu monitoringu miejskiego, obsługiwanego przez Straż Miejską, w dniu 14 sierpnia – odpowiedziała nam Dagmara Marciniak, Kierownik Referatu ds. operacyjnych i monitoringu miasta w Straży Miejskiej w Milanówku.

Reklama

Jak dodała, w związku z zasygnalizowaniem przez nas zaistniałej sytuacji „patrole Straży Miejskiej zostały zadysponowane do regularnych kontroli wskazanego miejsca grupowania się osób”.

Czytaj także: Nowy przewoźnik w Milanówku

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj