Starosta na półmetku

0
400
Reklama

Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza dokonał podsumowania na półmetku kadencji. – Minione 2,5 roku było czasem intensywnej i wytężonej pracy – podkreśla.

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego w listopadzie 2018 roku Krzysztof Rymuza został wybrany starostą. Otrzymał 18 głosów. Warto wspomnieć, że w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wicestarosty.

Minęło już 2,5 roku pracy Rymuzy na stanowisku starosty pruszkowskiego. Czas więc na podsumowania. Starosta postanowił przedstawić dotychczas zrealizowane działania i trwające inwestycje. – Minione 2,5 roku było czasem intensywnej i wytężonej pracy. Mimo pewnych trudności – chociażby tych wynikających z wybuchu pandemii – udało nam się zrealizować liczne cele, które postawiliśmy sobie na początku kadencji – tłumaczy starosta pruszkowski.

Wśród działań inwestycyjnych Krzysztof Rymuza wymienił rozpoczęcie budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie, rozbudowę i modernizację Szpitala Powiatowego w Pruszkowie, rozpoczęcie budowy hali praktyk szkolnych przy Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Pruszkowie, a także przygotowania do startu modernizacji Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Pruszkowie. Należy wspomnieć również o działaniach samorządu na rzecz budowy Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie. Starosta zwraca również uwagę na inwestycje drogowe m.in. budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Powstańców, Plantowej oraz Stalowej w Pruszkowie czy Platanowej w Młochowie. Powiat przebudował także skrzyżowanie al. Armii Krajowej, ul. Ks. Józefa i ul. Andrzeja w Pruszkowie czy też ulicę Józefowską w Brwinowie.

Czytaj także: Pruszków trzeci w rankingu najlepszych miast do życia

Krzysztof Rymuza podkreśla, że działania samorządu zostały docenione. Świadczą o tym nagrody i wyróżnienia – w 2020 udział w finale konkursu Innowacyjny Samorząd. 9. miejsce w rankingu finansowym samorządu terytorialnego. W tym roku powiat pruszkowski zajął 2. miejsce w plebiscycie Samorządowy Lider Cyfryzacji.

Reklama

Dalej też intensywnie

Powiat realizował również liczne projekty kulturalne, czego owocem były koncerty np. Jacka Kawalca czy Czesława Mozila. – W 2019 roku zorganizowaliśmy kilkudniowe obchody z okazji 20-lecia istnienia samorządu i 30-lecia Wolności wraz z galą samorządową – zaznacza starosta pruszkowski. Nawiązano stałą współpracę ze Stowarzyszeniem K40. W trosce o dobre relacje i rozwój współpracy organizowane są konwenty gmin z terenu powiatu pruszkowskiego.

Na polu organizacyjnym wdrożono e-usługi i działania z zakresu cyfryzacji starostwa, co ma ułatwić obsługę interesantów oraz załatwianie spraw. – Bardzo dużo już za nami. Przed zarządem powiatu pruszkowskiego kolejne 2,5 roku intensywnych działań. Proszę życzyć nam powodzenia! Ja z kolei życzę sobie i państwu, abyśmy ostatniego dnia szóstej kadencji samorządu powiatu pruszkowskiego byli zadowoleni z naszej pracy! – podsumowuje Krzysztof Rymuza.

Czytaj także: Teleporada całą dobę -NFZ uruchamia nową usługę

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj