reklama
Strona główna Aktualności Środki na promocję czytelnictwa

Środki na promocję czytelnictwa

0
fot. pixabay.com

Księgozbiory szkolnych bibliotek wzbogacą się o nowe tomy. Gmina Raszyn pozyskała 36 tys. zł na zakup nowości wydawniczych.

Analizując statystyki czytelnictwa w Polsce, można złapać się za głowę. Jeśli ktoś w ciągu roku przeczyta więcej niż 1-2 pozycje, ma prawo uważać się za „mola książkowego”. Literatura cieszy się coraz mniejszą popularnością, choć nie brakuje jej miłośników.

Warto promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, ponieważ jest to doskonała płaszczyzna poznawania świata i rozwoju młodego człowieka. Pojawia się jeszcze jedno „ale” – czy szkolne biblioteki są dobrze wyposażone? Jeśli nie, trzeba inwestować w księgozbiory. Do takiego wniosku doszły władze gminy Raszyn, które złożyły wniosek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 36 tys. zł.

Do końca roku szkolne biblioteki zyskają nowe pozycje książkowe. – Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia czytelnictwa dla rozwoju dzieci i młodzieży. Biblioteki szkół podstawowych w Raszynie, Ladach i Sękocinie zyskają nowe książki. W ramach projektu w placówkach odbędą się wydarzenia promujące czytelnictwo i będą realizowane projekty edukacyjne. Gmina z własnych środków na ten cel przekaże 9 tys. zł. Warto podejmować takie działania, bo nie ma lepszej drogi do sukcesu niż inwestycja w młodego człowieka – tłumaczy Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Exit mobile version