reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Środki na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Środki na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

0
przejście dla pieszych, pasy, bezpieczeństwo, powiat pruszkowski, powiat grodzisk, Pruszków, Raszyn, Milanówek, Reguły, Grodzisk, Podkowa, Jaktorów, Przegląd Regionalny
Fot. Pixabay

Powiat pruszkowski otrzymał 1,2 miliona złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa na przejścia dla pieszych. Środki trafiły również do gmin z naszego regionu. Sprawdź, gdzie będzie bezpieczniej.

Od 1 czerwca obowiązują przepisy, które stanowią, że pieszy wchodzący na pasy ma pierwszeństwa przed pojazdem. Kierowcy zawsze muszą zachowywać szczególną ostrożność i obserwować sytuacje na drodze oraz w jej obrębie. Policjanci niejednokrotnie uczulają uczestników ruchu drogowego w zakresie właściwej postawy i zasad poruszania się. Zwłaszcza po zmroku w pobliżu pasów należy zachować szczególną ostrożność. Istotne jest również odpowiednie oznakowanie i oświetlenie przejść, co zwiększa bezpieczeństwo.

Poznaliśmy listę zadań, które uzyskały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat pruszkowski otrzymał 1 216 121,38 złotych na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w sześciu lokalizacjach. Na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Żwirowej doświetlone zostaną cztery punkty. Sygnalizacja świetlna i oświetlenie pojawią się na ul. Alei Powstańców Warszawy i ul. Granicznej w Regułach. Bezpieczeństwo zwiększy się również na ul. Nad Utratą i ul. Stawowej w Walendowie, ul. Dworcowej w Piastowie, skrzyżowaniu ul. Długiej i ul. Mostowej w Pruszkowie oraz na Alei Krakowskiej i ul. Leszczynowej w Sękocinie Nowym.

W przypadku powiatu grodziskiego, 160 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na cztery przejścia w Podkowie Leśnej na ul. Jana Pawła II i Akacjowej. Ponad 76 tysięcy złotych na pasy na ul. Kościuszki w Milanówku. Poprawie ulegnie bezpieczeństwo na ul. 3 Maja w Grodzisku – blisko 87 tys. zł, a także w Jaktorowie na ul. Skokowskiego – 96 tysięcy złotych.

Środki dla gmin

Środki trafiły również do gmin z naszego regionu. Na poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych na ul. Sochaczewskiej i ul. Przejazd gmina Brwinów dostała 400 tysięcy złotych. Warto dodać, że miasto Pruszków otrzymało 160 tysięcy złotych na dwa zadania. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na ul. Chopina i na ul. Drzymały. Również gmina Nadarzyn otrzymała dofinansowanie. 73,6 tysiąca złotych zostanie przeznaczone zwiększenie bezpieczeństwa na przejście dla pieszych na ul. Granicznej.

Z kolei do gminy Raszyn trafi ponad 320 tysięcy złotych. Działaniem zostaną objęte cztery przejścia: na ul. Poniatowskiego, Sportowej i Klonowej. W przypadku Grodziska Mazowieckiego, blisko 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa na przejściu na ul. Montwiłła i Spokojnej. Gmina otrzymała również 230 tysięcy złotych. Te środki posłużą sfinansowaniu przejść ul. Montwiłła, Mokronoskich, Kłopot. Milanówek otrzymał 320 tysięcy złotych. Dzięki nim zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Żabie Oczko.

Czytaj również: Wybierz się na wakacyjny spacer i poznaj historię Pruszkowa

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version