Srebro tenisistek Bogorii w turnieju WTT Youth Star Contender

0
72
Reklama

Zawodniczki Bogorii Grodzisk Mazowiecki Zofia Śliwka i Milena Mirecka z sukcesem zakończyły udział w turnieju WTT Youth Star Contender. Tenisistki sięgnęły po srebrny medal prestiżowych zawodów.

Przez cztery dni we Władysławowie rywalizowały czołowe zawodniczki oraz zawodnicy Europy i świata w kategorii do lat 15 i 19. Dla Śliwki i Mireckiej start w zawodach wiązał się z ogromnym prestiżem. Młode tenisistki Bogorii wystąpiły z orzełkiem na piersi i grały imponująco. Śliwka to mistrzyni Polski kadetek, zaś Mirecka młodziczek. Obie stworzyły fenomenalny duet, który pokonywał kolejne rywalki.

Śliwka i Mirecka rozpoczęły zmagania od 1/8 finału. Na początek na drodze tenisistek Bogorii stanęły Zrinką Rebić i Christina Singeorzan. Rywalki nie miały za wiele do powiedzenia. Śliwka i Mirecka rozdawały karty w tym meczu, czego efektem wynik 3:1. Polki kontynuowały dobrą grę, co dało im zwycięstwo w rywalizacji z Marią Vidaković i Sene Smailji 3:1. Zacięte było półfinałowe starcie z Rosjankami Aleksandrą Bokovą i Esenią Shirokovą, ale Polki miały więcej zimnej krwi i wygrały 3:2. Śliwka i Mirecka wyszły z trudnej sytuacji, bo przegrywały 1:2. W czwartym secie wygrały do 11. Tie-break niezwykle zacięty, ale to Polki triumfowały do 9.

Finał zaczął się wyśmienicie dla Śliwki i Mireckiej, które pokonały 11:8 Annett Kaufmann i Blancę Mei Rosu. Kolejne sety należały jednak do Niemki i Rumunki. Rywalki triumfowały 3:1. Polki cieszą się ze srebrnego medalu.

Miłosz w 1/8 finału

We Władysławowie zaprezentował się Miłosz Redzimski. Na początek zawodnik Bogorii rywalizował w grupie, gdzie wygrał dwa starcia. Polak przegrał z Chorwatem Ivorem Banem 2:3. Redzimski wszedł z grupy z drugiego miejsca i w 1/8 finału trafił na mistrza Europy juniorów Kaya Stumpera. Polak wygrał pierwszą partię, ale kolejne padły łupem Niemca.

Reklama

W grze podwójnej Redzimski grał z Szymonem Kolasą. Nasi reprezentanci pokonali duet Ban/Csaba Andras 3:1 i awansowali do ćwierćfinału. Tam nie dali rady Samuelowi Kulczyckiego i Maciejowi Kubikowi przegrywając 2:3. Ci jednak w półfinale ulegli późniejszym zwycięzcom turnieju – Danielowi Rindererowi i Kayowi Stumperowi.

Grand Prix Mazowsza

Młodzi zawodnicy Bogorii rywalizowali w Grand Prix Mazowsza Kadetów. Na drugim stopniu podium rywalizację zakończył Kamil Sadowski, który w finale przegrał z Maciejem Janikiem. Tuż za podium znalazł się Tomasz Fabisiak. Gracz Bogorii starcie o trzecie miejsce przegrał z Dawidem Budzichem.

Czytaj również: Centrum Ruchu Seniora

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj