Sprzęt dla dzieci za 440 tys. zł

0
240
Reklama

Powiat pruszkowski zakupił sprzęt na realizację projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Do dzieci trafiły meble, sprzęt komputerowy i środki ochrony.

Pandemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynęła na sposób pobierania nauki. Od marca dzieci odbywały lekcje online. Dopiero we wrześniu wróciły do szkolnych ławek, ale w obliczu wyzwań związanych z COVID-19 trzeba liczyć się z różnymi scenariuszami. Ważne jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie sprzętowe.

Powiat pruszkowski na mocy umowy zawartej z wojewodą mazowieckim otrzymał 430 200 tys. zł na realizację projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu i oprogramowania do nauki zdalnej, środków ochrony indywidualnej i wyposażenia organizacji miejsc kwarantanny. Dzieci otrzymały m.in. komputery, drukarki, skanery, meble czy też maseczki i rękawiczki jednorazowe.

28 września w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie odbyło się przekazanie części zakupów pięciu rodzinom zastępczym zawodowym oraz rodzinnemu domowi dziecka w Walendowie i pogotowiu opiekuńczemu w Nadarzynie. – To duże wsparcie dla dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej – podkreślała Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

Każda ze 169 rodzin zastępczych otrzyma środki ochrony. Maseczki i płyny do dezynfekcji rąk nadal stanowią istotny element codziennego funkcjonowania, o czym należy pamiętać. Laptopy i pozostały sprzęt zostały rozdzielone między rodziny zastępcze spokrewnione, niezawodowe i zawodowe. Warto wspomnieć, że do placówki w Walendowie trafiły również projekty, siedem sztuk oprogramowania i urządzenie wielofunkcyjne.

Reklama

Czytaj również: 72 miliony dla przedsiębiorców

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj