Sprawny autokar

0
395
Reklama

Wakacje coraz bliżej. Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych dzieci i kontrolach autokarów, którymi nasze pociechy będą podróżować na wypoczynek.

Po ciężkiej pracy należy odpocząć, wszyscy doskonale o tym wiemy. Trzeba mieć jednak na uwadze względy bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy podkreślać wartość edukacji i kluczowe kwestie związane z zachowaniem na drodze. W związku ze zbliżającymi się wakacjami funkcjonariusze policji przypominają o kontroli autokarów wiozących dzieci i młodzież na letni wypoczynek.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 22 60 46 213 bądź faksem: 22 60 46 207. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, a w uzasadnionych przypadkach trzeźwość kierowcy. Prowadzący otrzyma potwierdzenie przeprowadzenia kontroli. Jeśli pojawią się nieprawidłowości, funkcjonariusze podejmą właściwe czynności. Warto pamiętać, że rodzice i organizatorzy wycieczek zawsze mogą poprosić kierowców o okazanie dokumentów z kontroli.

Na terenie powiatu pruszkowskiego punkt kontroli znajduje się w Regułach, na terenie parkingu przy ul. Kuchy (róg ul. Powstańców). Czynny jest codziennie od 6.30. Do dyspozycji rodziców jest również strona www.bezpiecznyautobus.gov.pl, gdzie można sprawdzić ważność badań technicznych autokaru oraz posiadanie ubezpieczenia OC.

Reklama

Pamiętajmy również, aby uwrażliwić dzieci pozostające w domu na kwestię bezpieczeństwa oraz poruszanie się na drodze.

Reklama