Znów wykopią raka

104

Miłośnicy piłki nożnej zagrają w szczytnym celu. Już 9 listopada odbędzie się kolejna edycja turnieju charytatywnego „Wykopmy Raka”.

Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Wiele osób gra rekreacyjnie, a jeszcze więcej ogląda mecze i o nich dyskutuje. Gwiazdy boisk często biorą udział w akcjach charytatywnych, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby taką działalność podejmowali amatorzy. Najlepszym potwierdzeniem jest stowarzyszenie Sportowy Bohater, które przygotowuje się do kolejnej edycji turnieju „Wykopmy Raka”. Zgłoszone drużyny zagrają dla fundacji Rak’n’Roll 9 listopada w hali przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

W rywalizacji weźmie udział 16 drużyn, więc chętni muszą się spieszyć. Zapisy prowadzone są pod adresem www.sportowybohater.pl. Wpisowe wynosi 250 zł. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie środki trafią na zbiórkę charytatywną. Każdy zespół może liczyć maksymalnie dziesięciu zawodników. W trakcie meczu na placu gry musi przebywać czterech piłkarzy z pola oraz bramkarz. Organizatorzy zapewniają szatnie, licencjonowanego sędziego, napoje dla wszystkich, muzykę w trakcie spotkań. Na trzy najlepsze drużyny czekają puchary i medale.

Sportowa rywalizacja i szczytny cel to ciekawy pomysł na spędzenie dnia. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, aby wesprzeć osoby, które prowadzą walkę o zdrowie i życie. – Cel mamy taki jak zawsze: dużo drużyn i dużo zebranych środków. Z jednej strony promocja zdrowego trybu życia dla jak największego grona, z drugiej konkretna kwota wspierająca fundację Rak’n’roll. Zapraszamy! – zachęca Kamil Sułkowski, prezes stowarzyszenia Sportowy Bohater.