Zatrzymał się na 1/8

0
180

Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki Panagiotis Gionis zakończył udział w Mistrzostwach Europy na 1/8 finału. Lepszy od Greka okazał się Daniel Habesohn.

Turniej w Alicante Gionis rozpoczął od starcia z Hunorem Szocsemm. Grek nie miał problemu z pokonaniem rywala i wygrał pewnie 4:1. W kolejnym spotkaniu zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki nie pozostawił złudzeń Andersowi Lindowi. Duńczyk dostał lekcję tenisa od Greka i przegrał 0:4. Na drodze Gionisa do ćwierćfinału stanął Daniel Habesohn. Austriak okazał się przeszkodą nie do przejścia i Grek przegrał 2:4.

Drugiej rundy nie przeszedł inny z graczy Bogorii – Marek Badowski. Polak uległ… Habesohnowi. Sytuacja Badowskiego była bardzo trudna, bo przegrywał już 0:3, jednak zacięta walka sprawiła, że wygrał dwie kolejne partie. Polak wrócił do gry, a w szóstym secie prowadził nawet 7:5, jednak ostatnie słowo należało do Austriaka. Na pierwszej rundzie udział w mistrzostwach Europy zakończył Pavel Sirucek, który przegrał z Trulsowem Moregardowem – 1:4.

Teraz przed zawodnikami Bogorii kolejne wyzwanie, czyli mecz w Lotto Superlidze. 28 września grodziska ekipa zagra z Olimpią Unią Grudziądz. Lepiej sezon rozpoczęła Bogoria, która zanotowała dwa zwycięstwa. Olimpia nadal czeka na wygraną. Początek spotkania o 17.00 w hali sportowej przy ul. Westfala 3a.