Wytańczyli mistrzostwo

0
244

Sukces Natalii Woźniak i Gracjana Rumińskiego. W Kleczewie młodzi tancerze sięgnęli po tytuł mistrzów Polski w kategorii dzieci.

Natalia i Gracjan tańczą razem niecałe trzy lata. Stale doskonalą swoje umiejętności, spędzając tygodniowo po kilkanaście godzin na sali treningowej. Wszystko po to, aby rozwijać talent. Najlepszą weryfikacją umiejętności młodych tancerzy są zawody.

W Kleczewie, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego dzieci i juniorów młodszych w kombinacji tańców, Natalia i Gracjan pokazali najwyższy poziom. Podczas imprezy para z Pruszkowa zaprezentowała walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, quickstepa, sambę, cha-chę, rumbę i jive’a. Osiem tańców to ogromny wysiłek i przede wszystkim wyzwanie. W kategorii dzieci wystartowały 23 pary z całej Polski. Natalia i Gracjan prezentowali się nienagannie na kolejnych etapach mistrzostw, czego efektem było wywalczenie I miejsca. Para trenująca w UKS Top Dance w Pruszkowie może cieszyć się z tytułu mistrzów Polski. – Jako mama Gracjana jestem bardzo dumna z osiągnięć dzieciaków. Wspieram ich w każdym momencie, na różnych płaszczyznach. To jest coś niesamowitego dla mnie, gdyż spędzają codziennie czas od 17.00 do 21.00 na sali treningowej i nie sprawia im to problemu. Nigdy nie słyszałam: „nie chce mi się trenować”. Dzieci są już na tyle świadome, iż wiedzą, że każda godzina na sali treningowej daje im szanse bycia najlepszymi. Taniec to ich radość i pasja, dlatego występując na turniejach nie mają stresu, jedynie tylko na ogłoszeniu wyników. Każda wygrana daje im radość, szczególnie zdobycie tytułu mistrzów Polski w kombinacji 8 tańców – opowiada Karolina Rumińska, mama Gracjana.

Natalia i Gracjan nie zwalniają jednak tempa. Przed nimi kolejny występ w mistrzostwach Polski. W listopadzie będą rywalizowali w imprezie tańców standardowych i latynoamerykańskich. Rok temu w Wałbrzychu zajęli odpowiednio 7. i 5. miejsce.