Wracają do siebie

0
206

Od rundy wiosennej piłkarze KS Raszyn wracają na stadion przy ul. Sportowej. Dotychczas korzystanie z boiska uniemożliwiała budowa hali sportowej.

Jedna z największych inwestycji w historii gminy Raszyn została otwarta pod koniec września. Funkcjonalny obiekt ma służyć klubom sportowym oraz mieszkańcom gminy. Zanim jednak inwestycja wystartowała, konieczne było wprowadzenie zmian organizacyjnych. Dotyczyły one m.in. piłkarskiego zespołu KS Raszyn. Stało się jasne, że drużyna nie będzie mogła korzystać z własnego boiska. Mecze gospodarskie piłkarze rozgrywali m.in. w Ząbkach. Z kolei na potrzeby zajęć dla grup młodszych korzystano z boisk Orlik i Wronik oraz hali w szkole podstawowej.

Budowa hali wiązała się również z wyprowadzką KS Raszyn z tzw. zielonego domku, który został zburzony. Obecnie część administracyjna i szatnie dla zawodników znajdują się w nowoczesnej hali sportowej. Rozbudowa infrastruktury ma zapewnić drużynie jak najlepsze warunki do treningów. – W rundzie wiosennej KS Raszyn będzie rozgrywał mecze na stadionie przy ul. Sportowej. Budowa wielofunkcyjnej hali sportowej wiązała się z koniecznością zamknięcia boiska. Klub rozgrywał mecze na innych stadionach – mówi Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn. – Cieszymy się, że już niebawem zawodnicy będą grali przy ul. Sportowej. To także dobra informacja dla kibiców, którzy będą mogli dopingować nasz klub. Teraz piłkarze mogą korzystać z nowoczesnej infrastruktury, która zapewne będzie przydatna podczas treningów. Zadbaliśmy o wszystkie elementy, łącznie z odpowiednim oświetleniem i nowymi bramkami. A już w wiosennej rundzie zapraszamy wszystkich kibiców na nasz stadion przy ul. Sportowej – podkreśla Kucharski.