Wieczór Cieślaka

177

31 maja w Pruszkowie odbyła się gala Babilon Fight Night 1. W walce wieczoru Michał Cieślak znokautował Olanrewaju Durodolę.

Arena Pruszków zamieniła się w świątynię boksu i MMA. Fani sportów walki mieli otrzymać potężną dawkę emocji. Nie zabrakło pojedynków, które zakończyły się przed czasem. W Pruszkowie było naprawdę gorąco.

  1. zwycięstwo w karierze odniósł Michał Cieślak, który w walce wieczoru w wadze junior ciężkiej pokonał Olanrewaju Durodolę. Nigeryjczyk rysował się jako mocny rywal, bo 27 z 29 wygranych walk zakończył przed czasem. Cieślak nie kalkulował i był dobrze przygotowany do starcia. Przewaga Polaka ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. W drugiej rundzie Cieślak zasypał przeciwnika ciosami i do akcji wkroczył sędzia. 30-latek mógł wznieść ręce w geście triumfu.

Pas kategorii półśredniej MMA zachował Daniel Skibiński. Polak zaprezentował się efektownie i w drugiej rundzie pokonał Adriano Rodriguesa. Remisem zakończyło się starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Michałem Kitą a Łukaszem Brzeskim. Niepokonany na galach Babilon pozostaje Daniel Rutkowski. Tym razem „Rutek” wypunktował Damiana Zorczykowskiego. Wydawało się, że pojedynek rozstrzygnie się decyzją sędziów. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem Rutkowski zdobył dosiad i słał w stronę rywala kolejne ciosy. Do akcji wkroczył sędzia. Rutkowski z pasem mistrzowskim w wadze piórkowej.

Szybko zakończyła się walka w bokserskiej wadze średniej. W drugiej rundzie Andrii Tsiura zastopował Patryka Cichego. W Pruszkowie zwycięstwa odnosili również: Michał Pietrzak, Łukasz Sudolwski, Adrian Gralak, Tomasz Smyk, Klaudia Syguła (wszyscy MMA).