Utalentowany młodzian

151

Miłosz Redzimski ma dopiero 12 lat, a zdążył już zadebiutować w tenisowej LOTTO Superlidze. Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki zdobywa cenne doświadczenie na poziomie międzynarodowym. W listopadzie miał okazję wystąpić w turnieju Slovakia Open.

Lista sukcesów Miłosza jest długa i rzecz jasna chodzi o triumfy odnoszone w rywalizacji żaków, młodzików i kadetów. Redzimski fantastycznie radzi sobie z kolejnymi rywalami, a jego debiut w najwyższej klasie tenisa stołowego odbił się szerokim echem. Wychowanek akademii Bogorii stał się tym samym najmłodszym zawodnikiem występującym w LOTTO Superlidze. Debiut Miłosza przypadł na starcie 5. kolejki pomiędzy Bogorią a KTS Energą Toruń. Redzimski starał się walczyć z Konradem Kulpą, jednak przegrał 0:3. Grodziszczanie sukcesu nie odnieśli, Energa triumfowała 3:2.

12-letni gracz Bogorii rywalizuje również na poziomie międzynarodowym. W Slovakia Open Redzimski występował w turnieju singlowym, deblowym i drużynowym. Młody zawodnik ma powody do zadowolenia. 12-latek po raz pierwszy awansował do turnieju głównego w singlu, odpadł w 1/16 finału. Wynik cieszy tym bardziej, że rywale byli o trzy lata starsi od tenisisty z Grodziska. Redzimski bez straty seta przeszedł eliminacje, a w pierwszej rundzie wygrał 3:0 z Tseng Tsu-Yu z Tajwanu. W kolejnej Miłosz zacięcie walczył, jednak przegrał 2:3 z mocnym Francuzem Felixem Lebrunem.

W deblu oraz drużynie Redzimski występował w parze z Bartłomiejem Skórko. Zawodnicy przegrali pierwsze spotkania i odpadli z turnieju.

Teraz o starszych kolegach Miłosza. W najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji ITTF Panagiotis Gionis zajmuje 48. miejsce. To awans aż o 22 pozycje względem październikowego zestawienia. Bez zmian Masaki Yoshida, który plasuje się na 75. pozycji. O jedno miejsce przesunął się Pavel Sirucek – 78. Spadek zanotował Marek Badowski – z 145 na 158 lokatę. Na czele rankingu Chińczyk Zhendong Fan.