Sztangiści powalczą w Pruszkowie

0
385

Szykuje się prawdziwy pokaz siły. 12 maja w hali przy ul. Gomulińskiego 4 odbędą się IV mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc WRPF.

Sport to często przełamywanie barier i walka ze słabościami. Nie da się zaprzeczyć, że tak jest również w przypadku wyciskania sztangi. Poprawianie wyników i coraz większe ciężary dają satysfakcję zawodnikom. Impreza stwarza możliwość poznania dyscypliny, która nie jest powszechnie znana, a z pewnością stanowi ciekawy sposób na aktywność ruchową.

W Pruszkowie należy spodziewać się stu zawodników, którzy wystąpią w rywalizacji kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych oraz służb mundurowych. – Federacja narzuca nam 11 kategorii wagowych mężczyzn i 9 kategorii wagowych kobiet. Mamy również klasyfikacje wiekowe oraz open absolut men i women, niepełnosprawnych i służb mundurowych – informuje Małgorzata Knap, organizator imprezy. – W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, adres zamieszkania, bez licencji oraz członkowie klubów sportowych oraz innych stowarzyszeń sportowych – dodaje.

Mistrzostwa świata rozpoczną się o godz. 10.00.