Świątek odpadła z US Open

0
141

Na drugiej rundzie zakończyła zmagania w wielkoszlemowym US Open Iga Świątek. Polka przegrała z Anastazją Sewastową.

Za pochodzącą z Raszyna zawodniczką występy w grze pojedynczej we wszystkich turniejach wielkiego szlema. Najlepiej Świątek wypadła we French Open, w którym dotarła do czwartej rundy. Pokonała Selenę Janicijević, Wang Qiang i mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Monicę Puig. Uległa dopiero utytułowanej Simonie Halep. W Australian Open 18-latka osiągnęła drugą rundę, zaś w Wimbledonie szybko pożegnała się z rywalizacją. W I rundzie wyeliminowała ją Viktorija Golubić.

Pod koniec sierpnia Polka pojawiła się na kortach US Open. Świątek znakomicie rozpoczęła rywalizację i w niespełna godzinę pokonała Ivanę Jorović. Serbka nie miała nic do powiedzenia i ugrała zaledwie jednego gema. Świątek nie mogła wyobrazić sobie lepszego początku zmagań – 6:0, 6:1.

W II rundzie czekała na nią Anastasija Sewastowa. Doświadczona zawodniczka z Łotwy została rozstawiona w turnieju z numerem 12. Jasne było, że to Sewastowa jest faworytką starcia ze Świątek. Polka nie przestraszyła się rywalki i bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. W szóstym gemie 18-latka przełamała reprezentantkę Łotwy. Konsekwentnie zmierzała w stronę zwycięstwa i pierwszego seta zapisała na swoim koncie – 6:3. Sewastowa była podrażniona, zaczęła lepiej grać. Świątek walczyła ambitnie, ale przytrafiały się jej błędy. Drugi set Polka przegrała 1:6. Trzecia partia zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Początkowo starcie było zacięte – 3:3, jednak później do głosu doszła 29-letnia zawodniczka z Łotwy. Świątek musiała pogodzić się z porażką – 3:6 i w całym meczu 1:2.

Przypomnijmy, że dla 18-letniej Polki to pierwszy sezon w rywalizacji seniorskiej. Świątek prezentuje się bardzo dobrze i w dotychczasowych występach zbierała pochlebne recenzje. Z każdym kolejnym występem zyskuje cenne doświadczenie.