Sparta rusza do boju

0
203

Przed UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki pierwszy mecz w II lidze siatkówki mężczyzn. 12 października zespół zmierzy się z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz.

W maju w Grodzisku Mazowieckim zapanowała ogromna radość. Siatkarze, trenerzy i kibice świętowali awans Sparty do II ligi. W zmaganiach w III lidze grodziski zespół nie miał sobie równych. To był pierwszy krok. Potem Sparta rywalizowała w ćwierćfinale, w którym zaprezentowała się wręcz perfekcyjnie. Ekipa z Grodziska wygrała wszystkie trzy spotkania po 3:0.  W półfinale żaden z rywali nie zagroził Sparcie. Pozostał finał. Sparta przegrała z Wisłokiem Strzyżów, ale pozostałe dwa spotkania wygrała i w ostatecznym rozrachunku mogła cieszyć się z awansu.

Radość nie mogła trwać zbyt długo, bo zespół musiał myśleć o kolejnych wyzwaniach. Siatkarze intensywnie przygotowali się do sezonu. Na początku września zajęli 2. miejsce w turnieju o Puchar Prezesa UMKS MOS Wola.  Kilka tygodni temu grodziski klub zaprezentował się w zawodach o Puchar Wójta Gminy Rozprza. Sparta zajęła drugą lokatę. Teraz przed grodziskimi siatkarzami kolejne wyzwanie. Sparta rozpoczyna rywalizację w II lidze. 12 października o godz. 18.00 grodziski klub zagra we własnej hali przy ul. Westfala 3A zmierzy się z ekipą Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Rywal ma już doświadczenie na II-ligowych parkietach, więc zapowiada się ciekawy mecz. Sparta powalczy o pierwsze punkty i będzie chciała sprawić radość kibicom.

Klub zapowiada konkursy z nagrodami dla fanów, którzy będą dopingowali zespół 12 października. Wstęp wolny.