Remis w walce wieczoru

53

30 listopada w Centrum Sportu Raszyn odbyła się gala boksu Babilon Promiotion. W walce wieczoru Robert Talarek zremisował z Ołeksandrem Streckim.

Główna atrakcja gali zapowiadała się niezwykle ciekawie. Talarek wygrał cztery ostatnie pojedynki, tak samo Strecki. Należało spodziewać się więc emocji. Pięściarze dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć ciekawe widowisko. W piątej rundzie Polak był bliski sukcesu. Nokaut wisiał w powietrzu, ale ostatecznie pochodzący z Ukrainy pięściarz przetrwał. Wynik walki leżał w rękach sędziów. Ci podjęli decyzję o remisie. Jeden z arbitrów wskazał na Streckiego – 78:75, drugi na Talarka – 77:75, zaś trzeci orzekł remis – 76:76.

Warto nadmienić, że podczas gali w Raszynie sędziowie orzekli jeszcze dwa remisy. Sędziowie nie wyłonili zwycięzców w pojedynkach Adriana Ali Ahmada z Jakubem Laskowskim oraz Jakuba Nasiłowskiego z Mateuszem Karolakiem.

Z pierwszego zwycięstwa na zawodowym ringu cieszyła się Wiktoria Sądej. Od początku Polka zyskała przewagę w starciu z Dani Hodges, a w drugiej rundzie na twarzy rywalki pojawiło się rozcięcie i krew. Z każdą minutą Sądej podkreślała swoją przewagę, więc sędziowie nie mogli mieć żadnych wątpliwości, komu należy się zwycięstwo. Nieudany debiut zaliczył Przemysław Kulig, który musiał uznać wyższość Damiana Tarabasza.

Patryk Trochimiak dobrze będzie wspominał występ w Raszynie. Dla Polaka był to debiut na zawodowym ringu, w którym spotkał się z Mykhailo Sovtusem. Na przestrzeni całej walki lepiej wypadł Polak, choć starcie było zacięte i sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięzcę. Znany z występów w kickboxingu Jan Lodzik zaprezentował się w Raszynie i w dobrym stylu pokonał Kristiana Nguyena. Pewne zwycięstwo (60:54, 60:54, 60:53) odniósł Łukasz Stanioch, który wygrał z Mihalisem Davisem.