Rekord za rekordem

114

Kanadyjskie Milton okazało się wyjątkowe dla Urszuli Łoś.

Podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Milton zawodniczka pochodząca z Pruszkowa ustanowiła rekordy – w sprincie indywidualnym oraz w sprincie drużynowym, razem z Marleną Karwacką.

Do pełni szczęścia zabrakło jedynie medalu. Urszula Łoś uzyskała 10.926 sekundy na 200 m ze startu lotnego w eliminacjach sprintu i tym samym ustanowiła nowy rekord Polski. Warto podkreślić, że zawodniczka poprawiła swój własny wynik. Poprzedni rekord obowiązywał zaledwie… dwa tygodnie i wynosił 11.093 sekundy. Ostatecznie jednak Polka została wyeliminowana w 1/8 finału.

Niesamowity przebieg miała rywalizacja w sprincie drużynowym kobiet. Od samego początku Łoś i Karwacka narzuciły mocne tempo. W efekcie w kwalifikacjach poprawiły należący do nich rekord Polski (33.826). W Milton Łoś i Karwacka uzyskały 33.531 sekundy, jednak na tym nie koniec. Z szóstym wynikiem eliminacji, Polki przystąpiły do pierwszej rundy zmagań. Łoś i Karwacka ponownie poprawiły rekord Polski. Osiągnęły czas 33.494 sekundy, co dało im siódme miejsce. Zwyciężyły Australijki.

To kolejny dobry występ naszej kolarki. W mistrzostwach Polski, które odbyły się w październiku w Pruszkowie, Urszula Łoś zdobyła cztery medale, w tym trzy złote.