Pożegnali trenera

0
107

Robert Moskal już nie jest trenerem Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Władze GKS zdecydowały się zakończyć trwającą od ubiegłego sezonu współpracę ze szkoleniowcem. O decyzji klub poinformował w minioną sobotę na swojej stronie internetowej.

– Wszystko co dobre kiedyś musi się zakończyć. W dniu wczorajszym, w piątek 13 grudnia Grodziski Klub Sportowy zakończył współpracę z dotychczasowym pierwszym trenerem zespołu, Robertem Moskalem – czytamy w komunikacie.

Szkoleniowiec przejął klub w 2018 r., po nieudanym sezonie. Efekty zmiany trenera szybko stały się widoczne i Pogoń zakończyła sezon 2018/2019 z doskonałym bilansem 105 strzelonych bramek przy zaledwie 24 straconych, zaś zwieńczeniem był awans do III ligi. Jesienią 2019 jednak zaczęły się schody. Zespół co prawda zakończył jesienną rundę nad strefą spadkową, jednak forma i wyniki zdecydowanie rozczarowują. To z pewnością wpłynęło na decyzję o zakończeniu współpracy, choć pożegnanie Moskala może być zaskoczeniem, jeśli wziąć pod uwagę statystyki. Te bowiem wyglądają nieźle: w 54 meczach prowadzona przez Moskala Pogoń triumfowała 33 razy i poniosła 14 porażek, przy czym aż 10 przegranych spotkań miało miejsce w nowym sezonie. Krytycy decyzji klubu zwracają jednak uwagę na fakt, iż Pogoń we wrześniu zadebiutowała na wyższym poziomie rozgrywek, co z pewnością ma niemały wpływ na wyniki.

Nazwisko nowego szkoleniowca Pogoni Grodzisk Mazowiecki powinniśmy poznać już wkrótce.