Porażka między zwycięstwami

0
167

Nic się nie zmienia w IV lidze. Pogoń Grodzisk Mazowiecki nadal przewodzi w tabeli, ale nie jest już niepokonana. Sposób na zespół Roberta Moskala znalazła Energia Kozienice.

W 11. kolejce grodziska ekipa pojechała do Kozienic. Lider prowadził wyrównaną walkę z Energią, jednak to rywale znaleźli drogę do siatki Sebastiana Przyrowskiego. Pierwsza porażka Pogoni stała się faktem.

Kryzys? Nie ma mowy! W 12. kolejce Pogoń na własnym boisku grała z Błonianką Błonie. Wiadomo było, że goście będą czekali na swoją szansę. Ton grze nadawała Pogoń, jednak w pierwszej połowie nie zdobyła bramki. Dopiero w 67. minucie stadion eksplodował z radości. Damian Jaroń pokonał bramkarza Błonianki i zapewnił trzy punkty liderowi.

Pogoń ma na koncie 33 punkty i zajmuje 1. miejsce w tabeli IV ligi. Zespół Roberta Moskala zdobył 36 bramek, stracił 9.

Wysoką porażkę w 12. kolejce zanotował KS Raszyn, który przegrał aż 1:6 z Mazurem Karczew. Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł Znicz II Pruszków. Zółto-czerwoni pokonali MKS Piaseczno 3:0.

Warto również wspomnieć o zmaganiach Pogoni Grodzisk Mazowiecki w Pucharze Polski. Grodziszczanie pokonali 3:1 MKS Piaseczno i awansowali do finału okręgowego. Bramki dla Pogoni zdobyli: Daniel Pałuba, Patryk Szymański i Jakub Łabęda.