Pogoń wygrała w Raszynie

0
343

W 19. kolejce IV ligi piłki nożnej Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała na wyjeździe KS Raszyn 2:1. Zespół z al. Mokronoskich ma dziesięć punktów przewagi na drugą i trzecią ekipą w tabeli – Oskarem Przysuchą oraz Błonianką Błonie.

Jesienią Pogoń zachwycała i pewnie zasiadła na tronie. Pierwszy wiosenny mecz w wykonaniu grodziszczan wlał nadzieję w serca grupy pościgowej. Zespół Roberta Moskala przegrał 0:1 ze Zniczem II Pruszków. Porażka Pogoni zrodziła pytania o formę ekipy na wiosnę. W kolejnym spotkaniu drużyna z Grodziska udowodniła jednak, że „pierwsze śliwki robaczywki” i nie ma się co doszukiwać kryzysu w postawie lidera. Z Pilicą Białobrzegi Pogoń wywalczyła trzy punkty wygrywając 2:0. Bramki zdobyli Damian Jaroń i Adrian Grabowski.

W 19. kolejce Pogoń pojechała do Raszyna. Miejscowy zespół wrócił na własny stadion i czeka na pierwsze zwycięstwo u siebie. W Raszynie liczyli, że są w stanie sprawić niespodziankę. Pogoń jednak w 29. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Mariusza Baranowskiego. Lider podwyższył wynik spotkania po przerwie. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Szymański. Raszyn nie miał zamiaru czekać na końcowy gwizdek. W 65. minucie bramka kontaktowa autorska Łukasza Gwardiaka. Wiadomo, że w takich sytuacjach budzi się nadzieja i ambicja. Na boisku chwilami było gorąco, czego dowodem jest czerwona kartka dla Jakuba Łabędy. Pogoń była zmuszona kończyć mecz w osłabieniu, jednak dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwiazdka.

Dla grodziszczan było to 17. zwycięstwo w sezonie. Pogoń ma 51 punktów i o dziesięć wyprzedza grupę pościgową – Oskara Przysuchę i Błoniankę Błonie.  W 20. kolejce w Grodzisku będzie bardzo ciekawie. 13 kwietnia o godz. 15.30 Pogoń zagra z Oskarem.

KS Raszyn zajmuje 9. pozycję w tabeli z dorobkiem 23 oczek. W 19. kolejce ze zwycięstwa cieszyli się gracze Znicza II Pruszków. Na własnym terenie pewnie pokonali Orła Unin 3:0. Dla ekipy z Pruszkowa była to siódma wygrana w sezonie. Znicz II z 22 punktami zajmuje 11. lokatę w tabeli IV ligi.