Pogoń w III lidze

0
170

Cel zrealizowany. Pogoń Grodzisk Mazowiecki okazała się lepsza w dwumeczu od Huraganu Wołomina i awansowała do III ligi piłki nożnej.

Za graczami Roberta Moskala kapitalny sezon. Pogoń pozostawiła rywali w tyle. W IV lidze w grupie południowej grodziszczanie okazali się najlepsi. Pogoń wygrała 24 z 30 spotkań i poniosła tylko dwie porażki. Podopieczni trenera Moskala o dziesięć punktów wyprzedzili drugą ekipę w tabeli – Oskara Przysucha. Na swoim koncie zapisali 76 oczek. Jako jedyny zespół Pogoń zdobyła ponad 100 bramek w lidze, dokładnie 105, i straciła najmniej – 24.

Trzeba było wykonać jeszcze jeden krok, aby zrealizować cel w postaci awansu. Pogoń musiała mierzyć się w barażach o III ligę z Huraganem Wołomin, który wygrał rywalizację w grupie północnej. Pierwszy mecz został rozegrany na wyjeździe. Pogoń przegrała 0:1, jednak rewanż u siebie dawał nadzieję na sukces. Grodziscy piłkarze niejednokrotnie udowodnili, że potrafią być do bólu skuteczni. Tak było i tym razem. Na własnym boisku nie mieli litości dla rywala i wprawili kibiców w prawdziwą ekstazę. Co prawda Pogoń prowadziła grę, ale była ostrożna. Strata bramki stawiałaby gospodarzy w trudnej sytuacji. Gol Mariusza Baranowskiego w 23. minucie uspokoił nieco sytuację. Pogoń prowadziła grę i przed przerwą podwyższyła wynik. Michał Borychowski sprawił, że Pogoń była bardzo blisko III ligi. Goście ambitnie walczyli, a gospodarze starali się kontrolować sytuację. Końcówka należała do grodziszczan, którzy dobili rywala. Jakub Kołaczek i Adrian Grabowski przypieczętowali awans Pogoni.

Pierwszy mecz nowego sezonu ekipa z Grodziska rozegra na początku sierpnia.