Plany Pogoni

0
111

Przerwa zimowa w piłkarskiej III lidze. Zanim rozpocznie się runda wiosenna, Pogoń Grodzisk Mazowiecki rozegra kilka spotkań sparingowych.

Początek rozgrywek 2019/2020 w wykonaniu grodziskiego zespołu nie był najlepszy. Przez długi czas Pogoń znajdowała się w strefie spadkowej, jednak w końcu drużyna prowadzona przez Roberta Moskala zaczęła wygrywać i gromadzić punkty. Rundę jesienną Pogoń zakończyła na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Wiosną grodziszczanie będą walczyli o utrzymanie.

W najbliższym czasie piłkarze mogą nieco odpocząć. Przed nimi święta i czas spędzony z najbliższymi, a potem ciężka praca. Pogoń będzie intensywnie przygotowywać się do rundy wiosennej. Zespół ma w planach rozegranie kilku meczów sparingowych. Dzięki temu sztab szkoleniowy będzie mógł przetestować poszczególne systemy taktyczne i zagrania. 18 stycznia Pogoń zagra ze Zniczem Pruszków, a tydzień później z Polonią Warszawa. 1 lutego grodziszczanie spotkają się z Pelikanem Łowicz. Te mecze Pogoń rozegra u siebie. 8 lutego zaplanowano zaś wyjazdowe starcie z Koroną II Kielce. Potem powrót na własny teren. 15 lutego Pogoń zmierzy się z Pilicą Białobrzegi, a tydzień później z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Na koniec lutego zaplanowano pojedynek z Błonianką Błonie.

Warto nadmienić, że grodziszczanie mają za sobą jeden sparing. Pogoń zmierzyła się z Polonią Warszawa i wygrała 3:1. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli Michał Strzałkowski, Bartłomiej Gajda i Patryk Szymański.

Trzeba podkreślić, że w Grodzisku potrafią pracować z młodzieżą. Najlepszym tego dowodem jest liczba dzieci i młodzieży uczęszczających na treningi. Ogromną radością dla całego klubu jest Brązowy Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej dla Akademii piłkarskiej GKS Pogoń. Kolejny cel: srebro.