Pierwszy mecz dla Liderek

27

Zawodniczki Panattoni Europe Lidera Pruszków rozpoczęły fazę play-off z przytupem. W pierwszym meczu rywalizacji podopieczne Jacka Rybczyńskiego pokonały SKK Polonię Warszawa 72:50.

Przyjezdne otrzymały potężny cios już na samym początku spotkania. Pierwsza kwarta aż 31:11 dla Liderek! Nie da się ukryć, że premierowa odsłona określiła przebieg rywalizacji. Co warto podkreślić, Polonia na pierwsze punkty czekała prawie cztery minuty. Gospodyniom wychodziło prawie wszystko, a w szczególności rzuty za trzy. Trafiały Aleksandra Kędzierka, Marta Mistygacz i Klaudia Sosnowska.

Druga kwarta była zdecydowanie spokojniejsza. Obie strony popełniały błędy na parkiecie. Na półmetku Liderki prowadziły 42:20. W trzeciej odsłonie Polonia przystąpiła do ataku, czego efektem było zmniejszenie strat do 40:58. Do końca Liderki kontrolowały przebieg gry i utrzymywały bezpieczną przewagę. Gospodynie trafiły aż 51 procent rzutów z gry przy 27,5 procent rywalek. Dodatkowo Lider zanotował aż 13 celnych rzutów za trzy punkty.

Pierwsze skrzypce w pruszkowskiej drużynie grała Alicja Wawrzyniak, która zdobyła 27 punktów. Dobre spotkanie zapisała na swoim koncie Klaudia Sosnowska, która zdobyła 15 oczek.

Drugi mecz fazy play-off pomiędzy zespołami z Pruszkowa i Warszawy odbędzie się 16 marca w stolicy.