Odmieniona Pogoń

0
305

Drugie zwycięstwo z rzędu Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Drużyna Roberta Moskala pokonała na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1.

Najgorsze chyba już za grodziskim zespołem. Początek sezonu był nieudany dla Pogoni, która notowała porażkę za porażką. Ekipa Roberta Moskala długo znajdowała się w strefie spadkowej, ale teraz sytuacja uległa zmianie. Pogoń jest bezpieczna, zdobywa punkty i widoki na przyszłość są dobre.

W 17. kolejce beniaminek pojechał na mecz wyjazdowy z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Zaczęło się nie po myśli gości, bo już w 5. minucie gospodarze prowadzili po trafieniu Rafała Babula. Ta sytuacja nie sparaliżowała jednak Pogoni, która odpowiedziała w najlepszy z możliwych sposobów. W 18. minucie wyrównał Damian Jaroń. Na tym zamknął się bilans bramkowy pierwszej połowy. Kolejne emocje nastały w drugiej części gry. Pogoń przycisnęła rywala i efekty były widoczne. W 64. minucie wrzucał Damian Jaroń, a piłkę w siatce umieścił Jakub Kołaczek. Sukces Pogoni polegał również na tym, że świetną dyspozycję w bramce prezentował Piotr Zieliński. Gospodarze starali się wyrównać, ale golkiper grodziszczan był zawsze na miejscu. W 88. minucie trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Mateusz Kinast. Pogoń mogła świętować piąte zwycięstwo w sezonie.

Grodziszczanie odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W 16. kolejce Pogoń pokonała Znicz Biała Pisa 3:1. Wcześniej grodziszczanie przegrali z Unią Skierniewice 1:2.

Obecnie Pogoń zajmuje 13. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 18 punktów. Nad strefą spadkową grodziszczanie mają cztery oczka przewagi.