Noc pełna walk

0
211

31 maja w Pruszkowie odbędzie się gala Babilon Fight Night 1. W Arenie Pruszków szykuje się rywalizacja w boksie i MMA. W walce wieczoru Michał Cieślak zmierzy się z Olanrewaju Durodolą.

Arena Pruszków kojarzy się ze zmaganiami kolarskimi. Obiekt jest czasami wykorzystywany do organizacji innych imprez sportowych. Teraz nadszedł czas na sporty walki. W Pruszkowie będzie można przekonać się, czy możliwe jest skuteczne połączenie boksu i MMA. Organizacja Babilon MMA po raz kolejny gości w regionie. W grudniu 2018 w hali Centrum Sportu Raszyn odbyła się gala Babilon MMA 6. W walce wieczoru triumfował Daniel Skibiński, który pokonał Pawła Pawlaka i sięgnął po pas kategorii półśredniej.

31 maja główną atrakcją wieczoru będzie starcie w boksie w kategorii cruiser. Na ring wyjdą Michał Cieślak i Olanrewaju Durodola. Polak jest w znakomitej dyspozycji, dwa ostatnie pojedynki wygrał przed czasem. 1 marca w Legionowie Cieślak pokonał w siódmej rundzie byłego tymczasowego mistrza świata organizacji WBA w wadze junior ciężkiej Francuza Youri’ego Kalengę. Podczas dotychczasowej przygody z boksem 30-letni Polak stoczył 18 walk, wszystkie starcia wygrał. Najbliższy rywal Cieślaka – Olanrewaju Durodola jest bardziej doświadczonym pięściarzem. 38-letni Nigeryjczyk stoczył łącznie 37 walk, z których 29 wygrał. Durodola rysuje się jako niezwykle groźny przeciwnik, bo aż 27 zwycięskich pojedynków zakończył przed czasem. Ostatnio Nigeryjczykowi wiedzie się różnie. Blisko rok temu przegrał z Krzysztofem Włodarczykiem. Ostatnie dwie walki Nigeryjczyk wygrał przed czasem. Michała Cieślaka czeka trudne wyzwanie.

Ciekawie zapowiada się starcie o pas mistrzowski Babilon MMA w wadze piórkowej. O tytuł powalczą Daniel Rutkowski i Damian Zorczykowski. Popularny „Rutek” jest niepokonany od ponad dwóch lat. W organizacji Babilon MMA stoczył trzy walki, z których dwie wygrał przed czasem. Zorczykowski ostatnio przegrał – z Gabrielem Sabo na gali WSFC 6. W Babilon MMA triumfował w dwóch ostatnich starciach – z Adrianem Kępą i Łukaszem Kaśniewskim.

Gorąco będzie w wadze ciężkiej. Doświadczony w MMA Michał Kita w debiucie w Babilon MMA pokonał Artura Głuchowskiego. Łącznie 38-latek ma na swoim koncie 18 zwycięstw. Jego rywalem w Pruszkowie będzie Łukasz Brzeski. To niezwykle groźny zawodnik, który wszystkie sześć zwycięstw zanotował przed czasem. W tej walce mocnych ciosów nie zabraknie.

W Arenie Pruszków zaprezentują się również m.in. Tomasz Smyk, Jakub Godlewski, Łukasz Sudolski, Krzysztof Klepacz, Adrian Błeszyński czy Michał Pietrzak. Z pewnością emocji nie zabraknie, a kibice będą zacierać ręce i czekać na efektowne rozstrzygnięcia.