MKS idzie jak burza

255

MKS Pruszków nie zatrzymuje się i wygrywa kolejne mecze. Zespół Jacka Rybczyńskiego triumfował w czwartym spotkaniu z rzędu, pokonując KKS Olsztyn.

Postawa pruszkowskiego zespołu jest godna podziwu. Drużyna trenera Rybczyńskiego imponuje skutecznością i wysokimi wygranymi. Zwycięstwo z KKS Olsztyn było szósty triumfem w sezonie. MKS przegrał tylko raz – z SMS PZKosz Łomianki 73:86.

W 4. kolejce MKS rozbił w pył SMS PZKosz II Łomianki – 109:44. Przewaga przyjezdnych ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Gospodynie tylko w drugiej kwarcie nawiązały walkę. Kolejną ofiarą zespołu z Pruszkowa padł AZS Uniwersytet Warszawski – 85:70. MKS musiał gonić wynik, bo przegrał pierwszą kwartę, ale w kolejnej odrobił straty i budował przewagę.

Należy zauważyć, że w pruszkowski zespół jest praktycznie monolitem. Można wyróżnić Olivię Szumełdę-Krzycką, która punktuje regularnie i ma dobre statystyki, ale nie jest w tym osamotniona. Dla przykładu, w meczu z SMS PZKosz II Łomianki Krzycka rzuciła 13 oczek. Więcej zdobyły Alicja Wawrzyniak – 24 i Marzena Marciniak – 23. W starciu z AZS drużynę do triumfu poprowadziła Krzycka – 25 punktów. Miała jednak wsparcie Magdaleny Parysek-Bochniak – 18 oraz Marzeny Marciniak i Kai Grygiel – po 12. Widać więc pewną prawidłowość w rozkładzie zdobywania punktów przez zespół. MKS nie jest wyłącznie skoncentrowany na Szumełdzie-Krzyckiej. To niezwykle cenna zawodniczka, która nadaje ton grze, ale gdy odpoczywa, inne koszykarki gwarantują odpowiedni poziom.

Wróćmy do I-ligowej rywalizacji. W 7. kolejce MKS uporał się z Politechniką Gdańską II – 81:58. W czwartej kwarcie gospodynie postawiły kropkę nad „i”. MKS wygrał ostatnią odsłonę różnicą 18 punktów. Na parkiecie królowała Magdalena Parysek-Bochniak – 22 oczka, która była wspierana przez Krzycką – 17 oraz Marciniak – 14.

MKS pojechał do Olsztyna na starcie z KKS. Do połowy spotkania gospodynie dotrzymywały przyjezdnym kroku, ale później zawodniczki Rybczyńskiego wrzuciły wyższy bieg i odjechały rywalkom. MKS wygrał z KKS przewagą 26 punktów – 93:67. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Szumełda-Krzycka – 26.