Kilometry dla czystego powietrza

0
195

Do końca września możemy wykręcać kilometry jeżdżąc rowerem, biegając, spacerując, jeżdżąc konno czy na rolkach, a wszystko po to, by wygrać dla miasta czujniki smogu.

Kręcenie kilometrów dla osiągnięcia społecznych celów to akcja, która od siedmiu lat organizowana jest przez Fundację Allegro All For Planet. W ciągu tych siedmiu lat uczestnicy wykręcili 145 931 973 km! Również w tym roku uczestnicy popracują nad pokonywaniem kilometrów, nie zanieczyszczając przy tym powietrza.

– Chcemy w tym roku mocno uświadamiać Polakom, że każdy przejechany przez nich na rowerze kilometr służy zdrowiu ludzi oraz naszej planety. Będziemy więc łączyć w harmonijną całość edukację ekologiczną i motywację do rowerowych aktywności – mówi członek zarządu Fundacji Krzysztof Śpiewek.

W dotychczasowych edycjach uczestnicy otrzymali 5000 apteczek i wykręcili dla swoich miejscowości 1308 stojaków na rowery, które ustawione w 62 miastach tworzą miejsca parkingowe dla prawie 3000 rowerów. W tym roku można wykręcić dla swojego miasta czujniki smogu, które będą służyły wszystkim mieszkańcom. Aby to zrobić, należy zarejestrować się na stronie www.kreckilometry.pl, wskazać miasto dla którego będziemy wykręcali kilometry i połączyć konto ulubionej aplikacji z kontem na stronie kreckilometry.pl. Pełną instrukcję można znaleźć na stronie akcji.

W tym roku, biorąc udział w akcji, możemy wykręcać kilometry dla Grodziska Mazowieckiego oraz Milanówka. W dotychczasowym rankingu, wśród 50 klasyfikowanych miast, Grodzisk zajmuje 8. pozycję natomiast Milanówek 22. W rankingu na najbardziej rowerowe miasto w Polsce, w gronie 514 miast, Grodzisk Maz. zajmuje 15. pozycję natomiast Milanówek 56., zostawiając za sobą dużo większe miejscowości.

No to wsiadamy na rowery lub zakładamy rolki i kręcimy, kręcimy…