Kanadyjskie srebro

0
69

Sukces Urszuli Łoś i Marleny Karwackiej w Pucharze Świata w kolarstwie torowym w kanadyjskim Milton. Polki sięgnęły po srebrny medal w sprincie drużynowym.

Związana z Pruszkowem Urszula Łoś nie ukrywa, że jej celem są Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kolarka wykonuje ciężką pracę, aby zrealizować swoje zamierzenia. Łoś zdobywa medale z Marleną Karwacką w sprincie drużynowym. W tym sezonie Polki dwukrotnie stawały na podium – druga lokata w Cambridge i pierwsza w Brisbane. Kolejny sukces Łoś i Karwacka osiągnęły w Pucharze Świata w Milton.

Rywalizację w Kanadzie polska para rozpoczęła od drugiej lokaty w kwalifikacjach. W drugiej rundzie kolarki pokonały Hiszpanki (33.322 do 34.165). Łoś i Karwacka osiągnęły drugi czas. Dobra postawa dała im przepustkę do finału, gdzie spotkały się z gospodyniami – Lauriane Genest i Kelsey Mitchell.  Para z Kanady okazała się lepsza, osiągając czas 33.012, zaś Polki – 33.285.

Łoś i Karwacka mogą cieszyć się podwójnie. Warto dodać, że Polki zajęły pierwszą pozycję w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w sprincie drużynowym. Sukces świętowali również panowie. W Milton Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki sięgnęli po srebro. Triumfowali w klasyfikacji generalnej w sprincie drużynowym.