Jedzie na igrzyska

135

Reprezentująca barwy UKS Sparty Grodzisk Mazowiecki łyżwiarka Maria Dobosz zakwalifikowała się na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Lozannie w 2020 roku.

W najbliższych tygodniach utalentowana zawodniczka będzie ciężko trenowała, aby jak najlepiej przygotować się do imprezy. Od kilku lat łyżwiarka podnosi swoje umiejętności pod okiem trenerów grodziskiej Sparty. Efekty są widoczne. Maria Dobosz ma na swoim koncie wiele medali na poziomie krajowym. Rywalizowała również w międzynarodowych zawodach. Reprezentantka grodziskiej Sparty ma za sobą start w Heerenveen w prestiżowej imprezie, która uznawana jest za nieoficjalne mistrzostwa świata.

Kolejnym cennym doświadczeniem, a zarazem wyzwaniem dla łyżwiarki będą Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Lozannie. Dobosz uzyskała kwalifikację na imprezę podczas zawodów Alta Vatellina Trophy w Bormio. Zmagania w igrzyskach w Lozannie rozpoczną się 9 stycznia i potrwają do 22 stycznia 2020 roku. Należy spodziewać się zaciętej rywalizacji młodzieży o medale w 16 dyscyplinach.