II liga nie gra

0
90

W 23. kolejce II ligi Znicz Pruszków miał zmierzyć się z Bytovią Bytów. Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek.

Wśród II-ligowych klubów przeprowadzono ankietę dotyczącą prowadzenia rozgrywek. Znicz Pruszków znalazł się w grupie, która chciała zawieszenia ligi do czasu ustabilizowania się sytuacji. Ostatecznie PZPN podjął decyzję o przełożeniu spotkań 23. kolejki. – Mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie – czytamy w komunikacie PZPN. Przerwa w rozgrywkach na pewno potrwa do kwietnia. Odwołane zostały również spotkania 24. i 25. kolejki. Znicz miał się w nich zmierzyć z Błękitnymi Stargard na wyjeździe oraz z Olimpią Elbląg na własnym terenie.

Wiosną pruszkowska ekipa rozegrała dwa spotkania. W 21. kolejce żółto-czerwoni pokonali Pogoń Siedlce 2:1. Pierwsi bramkę zdobyli goście za sprawą Kamila Walkowa. Wyrównał Marcin Bochenek, a gola na wagę trzech punktów strzelił Karol Noiszewski. W kolejnym spotkaniu Znicz udał się na wyjazd do Wejherowa. Lepszy okazał się Gryf, który pokonał pruszkowską drużynę 1:0.

Obecnie Znicz zajmuje 10. miejsce w rozgrywkach II ligi. Żółto-czerwoni zdobyli 30. punktów w 22. starciach.

Odwołana została również 20. kolejka III ligi. Pogoń Grodzisk Mazowiecki miała udać się do Łowicza na starcie z Pelikanem. Zespół Krzysztofa Chrobaka zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 21. punktów. Pogoń ma cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.