Gol za golem

0
307

Fantastyczny mecz w wykonaniu Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Beniaminek III ligi rozgromił na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 5:0.

W Grodzisku cenią każdy punkt, bo początek sezonu nie jest udany dla Pogoni. Podopieczni Roberta Moskala przegrali aż osiem spotkań. Na pierwsze punkty grodziski zespół musiał czekać do 6. kolejki, kiedy pokonał RKS Radomsko. Przed starciem z Lechią Pogoń miała na koncie siedem punktów, zaś rywale 12. Warto dodać, że gospodarze spisywali się u siebie dobrze – wygrali dwukrotnie, jeden mecz zremisowali i jeden przegrali.

W 12. kolejce Pogoń okazała się skuteczna. Grodziski klub zdobył trzy punkty i nie miał litości dla rywali. Wielkie strzelanie zaczął Michał Strzałkowski w 27. minucie. W drugiej połowie w odstępie kilku chwil Lechia przeżyła szok. W 53. minucie rzut karny wykorzystał Damian Jaroń, a 120 sekund później drugą bramkę zdobył Strzałkowski. Lechia nie potrafiła się podnieść, ale to nie wszystko, co czekało gospodarzy. W końcówce dwie bramki dołożył Patryk Szymański.

Kolejny mecz Pogoń zagra u siebie z KS Wasilków. Spotkanie odbędzie się 19 października o 14.00. Dla Pogoni będzie to szansa na kolejne punkty, ponieważ rywal jest „czerwoną latarnią” III ligi.