Emocje do końca

115

Elektrobud-Investment ZB Pruszków odniósł drugie zwycięstwo w sezonie 2018/2019 I ligi koszykówki mężczyzn. Drużyna Andrzeja Kierlewicza do samego końca walczyła o triumf z AZS AGH Kraków – 73:71.

Początek rozgrywek nie był udany dla graczy z Pruszkowa. W pięciu spotkaniach zanotowali tylko jedno zwycięstwo, pokonując SKK Siedlce 75:57. Przed meczem z AZS AGH Kraków do Elektrobudu dołączył Mateusz Szwed. 27-letni zawodnik wcześniej występował w Pruszkowie, a ostatnio grał w Polfarmeksie Kutno.

Szwed zaprezentował się w spotkaniu z krakowską ekipą i przyczynił się do wygranej swojej drużyny. Występ okupił kontuzją. Mecz od celnego rzutu za trzy rozpoczął Bartłomiej Ornoch. Elektrobud stopniowo budował przewagę – 15:7, a rywale mieli problemy ze skutecznością. W drugiej kwarcie AZS AGH grał jak z nut. Elektrobud starał się dotrzymywać kroku rywalowi i utrzymywać przewagę, jednak w końcu goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie – 33:32. Na półmetku było 40:34 dla ekipy z Krakowa.

Od mocnego uderzenia trzecią odsłonę zaczęli gospodarze. Celne rzuty wolne Łukasza Paula i Roberta Cetnara sprawiły, że na tablicy widniał wynik 38:40. Na parkiecie toczyła się zacięta walka, ale to goście powiększali przewagę – 50:43. Końcówka gorąca. Najpierw Michał Kierlewicz zebrał piłkę w obronie, a potem rzucił za trzy, jednak nie trafił. Elektrobud przegrywał 51:55.

W czwartej kwarcie AZS AGH długo utrzymywał prowadzenie. Elektrobud mógł liczyć na fenomenalnego Karola Kamińskiego, którego skuteczność sprawiła, że gospodarze w końcu wyszli na prowadzenie – 68:66. Trójka Szweda i Elektrobud mógł być spokojniejszy – 71:68, ale goście walczyli do ostatnich sekund. Zespół Andrzeja Kierlewicza pokonał AZS AGH Kraków 73:71.

Pierwszoplanową postacią w ekipie Elektrobudu był zdobywca 29 punktów Karol Kamiński. Z kolei Robert Cetnar na swoim koncie zapisał 16 oczek. Oba zespoły miały podobną skuteczność rzutów z gry – 45,1% (Elektrobud) oraz 44,4% (AZS AGH).

W 7. kolejce Elektrobud uda się do Wałbrzycha na mecz z Górnikiem Trans.eu. Spotkanie zostanie rozegrane 2 listopada.