Dwie porażki

39

Nie miała szczęścia UKS Sparta w Rząśni. Zespół z Grodziska Mazowieckiego w fazie play-off przegrał dwa mecze z ekipą LKS Czarni.

W rundzie zasadniczej II ligi siatkówki Sparta zajęła 4. miejsce w grupie trzeciej. Grodziszczanie wygrali osiem spotkań, a sześć przegrali. – Po ciężkim początku sezonu, mozolnie odrabialiśmy straty i pięliśmy się w górę ligowej tabeli. Zespół pokazał, że potrafi wyjść nawet z bardzo dużego dołka, w jakim byliśmy na początku sezonu po kilku porażkach. Drugą rundę fazy zasadniczej zakończyliśmy z bilansem 6 wygranych meczów i tylko jednej porażki – oceniali przedstawiciele grodziskiego zespołu.

Dla Sparty kluczowe było utrzymanie w II lidze. Dobra postawa sprawiła, że zespół dostał się do play-off. Sparta stanęła przed szansą walki o awans do I ligi. Grodziszczanie trafili na zwycięzcę grupy trzeciej, czyli LKS Czarni Rząśnia – zespół, który zostawił pozostałych w tyle. LKS Czarni wygrali 12 z 14 spotkań i zdobyli 35 punktów, wyprzedzając drugi Tubądzin Sieradz o siedem oczek.

Pierwsze dwa mecze play-off Sparta rozegrała w Rząśni, ale nie ma najlepszych wspomnień. Za udany można uznać jedynie początek rywalizacji. 29 lutego Sparta wygrała pierwszego seta do 21, jednak kolejne trzy partie padły łupem gospodarzy. Gościom nie można odmówić woli walki, ale ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze LKS Czarni. 1 marca Sparcie nie udało się urwać nawet seta. Gospodarze wygrali 3:0 i są w komfortowej sytuacji, bo do awansu do dalszej fazy został im krok. 11 marca o godz. 17.00 w Grodzisku odbędzie się trzecie spotkanie. Aby pozostać w grze, Sparta musi wygrać.