Czas na Ligę Mistrzów

130

Przed zawodnikami Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki kolejne wyzwanie: starcie w Lidze Mistrzów z niemieckim FC Saarbrucken.

Bogoria rozpoczęła sezon z impetem. W LOTTO Superlidze wygrała wszystkie trzy spotkania i zajmuje pozycję wicelidera, ustępując tylko KS DEKORGLASS Działdowo, który rozegrał cztery mecze. W ostatnim starciu grodziska ekipa gładko uporała się z Olimpią-Unią Grudziądz 3:0.

Równie dobrze podopieczni Tomasza Redzimskiego rozpoczęli zmagania w Lidze Mistrzów. W 1. kolejce udali się do Danii, gdzie zmierzyli się z Roskilde Bordetennis BTK61. Bogoria wygrała 3:0. Jedynie Pavel Sirucek stoczył pięciosetowy bój. Czech przegrywał 1:2, jednak odwrócił losy spotkania i pokonał 3:2 Yujię Zhai. Znakomicie spisał się Masaki Yoshida, który wygrał z Michaelem Maze 3:0 (11:8, 11:4, 11:4). Kropkę nad „i” postawił Panagiotis Gionis.

12 października do Grodziska przyjedzie FC Saarbrucken. W 1. kolejce niemiecka ekipa pokonała Vaillante Sports Angeres TT 3:0. Zatem stawką starcia w Grodzisku będzie przewodzenie w grupie C. Szykują się wielkie sportowe emocje.

Mecz odbędzie się 12 października o 18.30 w hali przy ul. Westfala.