Brąz Badowskiego

0
74

Marek Badowski sięgnął po brązowy medal 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tenisista Bogorii Grodzisk Mazowiecki sukces osiągnął w deblu w parze z Robertem Florasem.

Deblowe zmagania w Białymstoku gracze Bogorii i TTS Polonii Bytom rozpoczęli od starcia z Marco Gollą i Janem Zandeckim. Następnie Badowski i Floras trafili na parę Szymon Malicki – Artur Grela. Duet tenisistów z Grodziska i Bytomia prowadził już 2:0, ale rywale wyrównali i do rozstrzygnięcia starcia niezbędny był tie-break. Badowski i Floras wygrali do 11, a w walce o finał spotkali się z duetem Piotr Chodorski – Filip Szymański. Rywale okazali się lepsi – 3:1. Badowski i Floras zakończyli zmagania z brązowym medalem.

W singlu gracz Bogorii toczył trudne boje. Badowski pokonał 4:3 Damiana Węderlicha i Wang Zeng Yi, choć w obu przypadkach przegrywał, ale potrafił odwrócić losy spotkań. W ćwierćfinale zawodnik grodziskiej ekipy przegrał jednak z Robertem Florasem 0:4.

Warto dodać, że ostatnio Badowski walczył w turnieju Qatar Open. Gracz Bogorii dotarł do trzeciej rundy eliminacji, gdzie przegrał z Amairajem Anthonym.