Borkowski doradcą marszałka

0
235

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie Łukasz Borkowski został społecznym doradcą marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Przez lata Borkowski pracował z młodzieżą w klubie UKS Kapry-Armexim Pruszków. W 2016 roku został dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Stawia na rozwój młodzieży i osiąganie przez zawodników jak najlepszych wyników.

To pod skrzydłami Łukasza Borkowskiego rozkwitł talent pływaczki Julii Koluch, która doskonali swoje umiejętności w Stanach Zjednoczonych. Sukcesy w pięcioboju nowoczesnym odnosi z kolei Marta Kobecka. Borkowski pracował z wieloma utalentowanymi juniorami i młodzikami. Od 2003 roku UKS Kapry-Armexim zdobył ponad 80 medali mistrzostw Polski.

Działalność Łukasza Borkowskiego została dostrzeżona przez marszałka województwa mazowieckiego. Adam Struzik ustanowił go osobistym doradcą społecznym. – Wierzę, że korzystając z bogatego doświadczenia społecznych doradców wypracujemy jeszcze bardziej efektywny model współpracy, dzięki któremu działania na szczeblu wojewódzkim będą wychodzić naprzeciw lokalnym potrzebom i oczekiwaniom – napisał marszałek w liście do Łukasza Borkowskiego.