Bogoria w ćwierćfinale

0
123

Przed Bogorią Grodzisk Mazowiecki jeszcze dwa mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a podopieczni Tomasza Redzimskiego już zapewnili sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek zwycięstwem z Ping Pong Club Villeneuvois 3:0.

Mistrzowie Polski spotkali się z francuską ekipą dwukrotnie w ciągu sześciu dni. Najpierw grodziszczan czekała wyjazdowa przeprawa. Bogorii przyszło mierzyć się z zespołem, który nadal pozostawał w grze o wyjście z grupy. Jako pierwszy do stołu wyszedł Pavel Sirucek. Czech mierzył się z liderem gospodarzy Nimą Alamiyanem. Zawodnik Bogorii jedynie w pierwszym secie musiał wspiąć się na wyżyny – 12:10. W kolejnych odsłonach Alamiyan nie wytrzymał tempa i przegrał do 6 oraz 7. Niezwykle zacięty bój stoczył Panagiotis Gionis. Grek udanie rozpoczął rywalizację z Vasillym Lakeevem – 11:4. Później zaczęła się prawdziwa walka, w której o krok od zwycięstwa był gracz Bogorii. Gionis prowadził z zawodnikiem Villeneuve 2:1 i w czwartym secie mógł przypieczętować wygraną, ale nie udało się. Lakeev triumfował 12:10 i nastąpił tie-break. Emocje do ostatnich sekund, jednak tym razem szczęście było po stronie Gionisa. Choć było już ciężko – 6:9, ostatecznie zakończyło się 12:10.

Triumf przypieczętował Marek Badowski. Gracz Bogorii musiał być uważny, bo w drugiej odsłonie Yevhen Pryschepa rozbił Polaka do 2. W kolejnych odsłonach lepszy był Polak – do 10 i 6.

Czas na rewanż w Grodzisku. Francuzi zaczęli mocno i zdecydowanie, co mogło nieco zaskoczyć Bogorię. Gionis przegrywał już 0:2 z Lakeevem, ale wytrzymał i wyszedł zwycięsko z całej sytuacji. W kolejnych partiach Grek wygrywał – do 7, 4 i 8. Gładkie zwycięstwo Marka Badowskiego w pojedynku z Vildanem Gadievem – do 5, 9 i 8. Nima Alamian walczył w pierwszej partii z Siruckiem, ale jednak przegrał do 15. Kolejne sety dla Czecha – do 9 i 4.

Wybuch radości w grodziskiej hali przy ul. Westfala. Bogoria zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jednak przed kolejną fazą rywalizacji, mistrza Polski czekają dwa spotkania grupowe. 6 grudnia zespół Tomasza Redzimskiego u siebie zmierzy się z GDCS Juncal, zaś 10 grudnia pojedzie na mecz z FC Saarbrucken TT.