Bogoria poznała rywala

140

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów w tenisie stołowym Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Borussią Dusseldorf. Niemiecka drużyna to triumfator rozgrywek z poprzedniego sezonu.

Borussia zajęła 1. miejsce w grupie A, w sześciu meczach zgromadziła 11 punktów. Zespół z Dusseldorfu wygrał pięć spotkań. Na rozpoczęcie rozgrywek Ligi Mistrzów niemiecka drużyna pokonała 3:0 Sporting, dwukrotnie AS Pontoise Cergy (po 3:1) oraz TTC Ostrava 2016 (3:0 i 3:2). Ponadto zanotowała porażkę w starciu ze Sportingiem – 2:3.

Gwiazdą Borussii jest Timo Boll, który jesienią sięgnął po mistrzostwo Europy. Mocny punkt ćwierćfinałowego rywala Bogorii stanowi brązowy medalista czempionatu Starego Kontynentu Kristian Karlsson. W składzie Borussii znajdują się również Anton Kallberg, Omar Assar i Sharath Kamal Achanta.

Przed grodziską drużyną niezwykle trudne wyzwanie. W poprzednim sezonie Borussia w finale rozgrywek pokonała Fakel Gazprom i wygrała Ligę Mistrzów. To był czwarty triumf zespołu z Dusseldorfu w historii. Wcześniej Borussia wygrywała Ligę Mistrzów w latach 2009-2011.

Warto wspomnieć, że swego czasu barwy niemieckiego zespołu reprezentował obecny gracz Bogorii – Panagiotis Gionis. Grodziski zespół będzie miał okazję poprawić niekorzystny bilans spotkań z Borussią. Dotychczas Bogoria wygrała tylko dwa z dziesięciu spotkań.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się w Grodzisku w dniach 23-25 stycznia, zaś rewanż w terminie 6-8 lutego.