Biegacze na start

0
169

Biegowe święto w gminie Michałowice. 21 września odbędzie się I Komorowski Półmaraton „Lasy nad Utratą 2019” oraz bieg na dystansie 5 kilometrów.

Coraz więcej osób stawia na aktywny styl życia. Ogromną popularnością cieszy się bieganie. Zaczynamy, żeby sprawdzić swoje możliwości i zadbać o zdrowie, a następnie nie wyobrażamy sobie dnia bez aktywności. Zainteresowaniem cieszą się liczne zawody. Są ludzie, którzy biegają czysto amatorsko i chcą sprawdzić się w rywalizacji. Dla innych biegi są prawdziwym świętem. Walczą o jak najlepszy wynik i kolejne trofea w swojej kolekcji.

21 września biegacze stawią się w Komorowie. Okazja do aktywności, ale i poznania pięknych terenów. Trasa biegu poprowadzona jest głównie przez tereny leśnictw Podkowa Leśna i Sękocin. Z kolei półmaraton będzie prowadzony na płaskim terenie. Warto dodać, że uczestników obowiązują limity czasów: są to 3 godziny dla półmaratonu i 50 minut dla biegu na 5 km. Prowadzone będą klasyfikacje w kategoriach wiekowych oraz generalna, dla kobiet i mężczyzn. Ponadto, poznamy najszybszych biegaczy gminy Michałowice. Start i meta będą zlokalizowane przy placu Ignacego Paderewskiego w Komorowie.

Aby wziąć udział w biegu na 5 km bądź półmaratonie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5121. Opłata wynosi 0 zł. W dniu imprezy od 9.15 będą wydawane pakiety startowe. Półmaraton wystartuje o godz. 11.00. Dziesięć minut później rozpocznie się rywalizacja na 5 km. Uczestnicy mogą liczyć na posiłek regeneracyjny oraz napój.

Dla najlepszych przewidziano nagrody, a więc – do biegu, gotowi, start!